Srp 052021
 

Oktet chce mít zase deset členů – chceš být jedním z nich?

Po patnácti letech fungování jsme si dali přestávku, ale brzy to zase chceme pořádně rozezpívat… v nové sestavě. Ať už jsi TENOR, BAS, nebo ALT, možná hledáme právě Tebe!

Přihlášky posílejte na e-mail sylvii@centrum.cz, případně Sylvě Saskové přes FB messenger. Pokud máte, přiložte nějakou pěknou nahrávku, kde bychom si vás mohli poslechnout. Vy si můžete udělat alespoň nějakou představu o Oktetu třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=t4_uT7Dpwr4….

Konkurz bude probíhat od září, do té doby, než najdeme ty pravé.

KOHO HLEDÁME: Ideální Okteťák/Okteťačka čte dobře z listu, rychle se učí, případně je ochoten/ochotna zamakat doma. Zpívá sólově, ale také se umí přizpůsobit sborovému zvuku. Populární projev je mu/jí vlastní, ale umí zazpívat i klasiku. A je to prima kluk/holka. Chce se podílet po organizační stránce, nebo dokonce umí aranžovat (případně skládat) či občas vést zkoušku. Takový je ideál, ale i my jsme jenom lidi, takže se těšíme na všechny přiměřeně nedokonalé parťáky.

Hledáme posily hlavně do naší mužské poloviny, ale uvítali bychom i nějaký pořádný alt. Kromě dobrého zpívání jsme spolu hlavně proto, že nás to společně baví i lidsky. Nehledáme tedy jen dobré zpěváky, ale i další kamarády, se kterými to bude stát za to! KDO JSME? Jsme desetičlenná vokální skupina z Prahy a na české a cappellové scéně nejsme žádní nováčci. Zpíváme převážně populární hudbu, ale rozhodně u ní nekončíme. V našem repertoáru najdete zajímavé úpravy lidových písní z celého světa, nějakou tu modernu, ale i pár klasických kousků. Pokud má někdo z nás chuť zkusit něco nového, jdeme většinou do toho.

Pokud vám přijde, že deset už je moc, tak vězte, že někdy nám ještě i nějaký ten hlas chybí. Zpíváme většinou šesti- až desetihlasé skladby, často s vyloženě sólovými linkami, takže za „sbor” se nikdo neschová. Oproti menším skupinám máme ale větší pole působnosti, a právě to nás baví.

Rádi zpíváme akusticky, ale občas si dáme i mikrofonový koncert. Zkoušíme jednou týdně, a to v pondělí večer. Pořádáme vlastní koncerty, ale rádi přijímáme pozvání i na koncerty spřátelených těles a různé kulturní či komerční akce a festivaly. Jako hosté jsme si například už dvakrát zazpívali na Prague A Cappella Festivalu, kde jsme pódium sdíleli s hvězdnými zahraničními tělesy.

V tuto chvíli máme na kontě tři CDčka. Občas si taky rádi zasoutěžíme. Několikrát jsme si odvezli hlavní cenu z Jirkovského Písňovaru, soutěžního festivalu populární hudby. Protože rádi experimentujeme, dvakrát jsme se zúčastnili i Harantovských slavností historického zpěvu na Pecce, kde jsme k našemu překvapení a radosti v obou případech získali titul laureáta. !!!Těšíme se na vás a doufáme, že nový Oktet bude zase skvělý, i když jiný… s námi a s vámi!

Přejít k navigační liště