Bývalí členové

 

Michaela Páchová

„Ráda se miluje, ráda jí, ráda si jenom tak zpívá…“ Karel Plíhal

Probdít celou noc u kytary s Krylem, poslouchat „dobrej bigbít“ a chodit na koncerty ji naučil taťka, zpívat druhej hlas do trampských písniček z Porty a cvičit na piano mamka, obracet LP desky a mít ráda moravský písničky děda a rozvibrátorovat hlasivky babička. Se svými sestrami (Luckou a Péťou) začínala v populárním dětském sboru Paprsek (pod vedením skvělého muzikanta Milana Klipce) a v několika kapelách (K-System, Tangoband, Karavel). V pubertě hrála na piano s holčičí kapelou Mrtvá vrána a zpívala s vokální skupinou Křoví. Od čtrnácti se potloukala po svatbách, vesnických bálech a maturitních plesech. Muzikantské zkušenosti a zážitky sbírala s kapelami Just now!, Blues band, Jazz Desperados a s Orchestem Ladislava Bareše. Správně zpívat se ji snažili naučit Věra Tondrová, Kamil Šádek, Zuzka Janiššová, Pavel Towen Veselý a Markétka Amerighi. Ráda se účastní letních jazzových i jiných hudebních workshopů, baví ji improvizovat a pokouší se skládat vlastní písničky. Má ráda zvukaře a sní o tom, že jednou bude mít vlastní nahrávací studio. V Oktetu zpívala alt.

Michal Hájek

Lorem ipsum…

Kateřina Voslářová

Káťa Macků přišla do Oktetu v dávných dobách, kdy nás ještě nebylo ani 8. To ji řadí do základů oktetího sopránu, přestože její hlas v průběhu let obohatil i jiné sekce sboru. Kátin někdy zdánlivě „doplňkový“ hlas nenápadně udržoval kompatibilitu barev a vhodně zahušťoval frekvenční škálu Oktetího zvuku. Za zmínku ale stojí i nepěvecké aspekty Kaččina působení ve sboru – organizace, zapisování důležitých informací, povzbuzování, řešení… Podílela se také na vzniku obalů našich nahrávek, na plánování akcí (díky ní jsme např. vyjeli do Belgie) a tak dále. Káťa si svým tričkem vysloužila přezdívku „Kosí bratři“ a svou upřímností „Duše Oktetí“. Oktet opustila na jaře roku 2013 z komplexního shluku důvodů, ale kontakt se současným Oktetem si chytře zajistila sňatkem s jedním a udržovaným přátelstvím s ostatními členy.

Libor Sládek

Stál u sborových začátků některých z nás a svým nadšením a bezprostředností strhl mnohé k dlouholeté nekončící lásce ke sborovému zpívání. V Oktetu na jeho počátku zastával funkci basa a zároveň sbormistra. Z časových důvodů se s námi v září 2006 rozloučil, ale i nadále zůstává naším fanouškem 😉

Lenka Bartoníčková

Lorem ipsum…

Dan Vondrák

Od útlého dětství zpíval a stále zpívá s velkou chutí, avšak k davovému a koordinovanému vyluzování zvuků se dostal až prostřednictvím Libora Sládka a sboru Besharmonie. Za vrchol své pěvecké kariéry považuje působení v Oktetu, ve kterém v basových polohách prozpíval čtyři intenzivní roky. Už jako juvenilní stádium Homo sapiens byl fascinován kdejakou breberkou, a tak není divu, že se dnes přírodě věnuje nejen ve chvílích volna, ale i v práci. Rád cestuje, toulá se po horách a zajímá se o kde co. V současnosti většinu jeho času pohlcuje bádání v oblasti výzkumu jezer a poslední doby ledové.

Přejít k navigační liště