Jak to všechno začalo

 

24. září 2005 se v brněnském Besedním domě konal jeden nadmíru inspirativní koncert. Bylo to vystoupení britského komorního sboru King’s Singers v rámci Moravského podzimu. Znáte to, slyšíte profesionály a po hodině odcházíte ze sálu pozitivně naladěni a máte chuť provozovat něco podobného. Přesně to se stalo našim dvěma zakládajícím členům – Zdendovi a Lence. Slovo dalo slovo a 24 dní poté již sedm podobně nadšených lidí stálo na první zkoušce a načítalo první noty.

Začali jsme s jazzem, popem a spirituály v anglickém jazyce, časem přidali i české lidovky, „starou“ renesanční hudbu a nakonec i nějakou tu modernu.

Rádi bychom ještě vyvedli z omylu ty, kteří si myslí, že z názvu sboru by mohl vyplývat i počet členů. Původním záměrem sice bylo zpívat v osmi lidech, ale postupně jsme zjistili, že osm je nám málo a rozhodli jsme se tedy přibrat ještě dva zpěváky. Po čase marného přemýšlení a zkoušení variant názvů, jsme počáteční malé „o“ povýšili na velké a tak vznikl Oktet. Název zkrátka musí vyplynout sám.

Přejít k navigační liště